قیمت سقف عرشه فولادی

قیمت سقف عرشه فولادی

قیمت سقف عرشه فولادی با توجه به نوسانات قیمت آهن آلات جهت اطلاع از قیمت ها با شماره های 44814143 -
گروه ساختمانی آریانپور

گروه ساختمانی آریانپور

تهیه کننده و مجری سقف عرشه فولادی پروژه مهستان
گروه ساختمانی آریانپور

گروه ساختمانی آریانپور

مجری تخصصی سقف عرشه فولادی    
Aryanpour Structural Group

Aryanpour Structural Group

Metal Deck Specialist Contractor    
گروه ساختمانی آریانپور

گروه ساختمانی آریانپور

مجری تخصصی سقف عرشه فولادی      
یکشنبه, 25 مهر 1395 ساعت 15:14

خصوصیات ورق عرشه فولادی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تثبیت ورق ها
حین طراحی ، تدارک لازمه برای تثبیت ورق های عرشه فولادی بایستی به دلایل زیر دیده شود:
الف) ورق ها در محل مربوطه حفظ گردند و یک پلتفرم مناسب جهت کار پرسنل حین اجرا ایجاد گردد.
ب) از اتصال ورق ها و تیرهای تکیه گاهی اطمینان حاصل شود.
پ) اتصال بین ورق های مجاور در صورت لزوم تأمین گردد.
ت) انتقال نیروهای افقی در صورت نیاز به درستی انجام شود.
ث) ورق ها در مقابل نیروهای بلند کننده مقاومت نمایند.
برای تثبیت ورق ها به سازه فولادی انواع روش های زیر به اقتضای شرایط تکیه گاهی می توانند اجرا شوند :
- تثبیت با آتش
- پیچ های خودکار
- جوشکاری
- گل میخ های برشگیر جوشکاری شده از روی ورق ها
- پیچ کردن
جوشکاری ورق های بسیار نازک راه مطمئنی جهت انتقال نیروهای گیرداری انتهایی نمی باشد مگر اینکه کیفیت اتصال جوش با آزمایش تأیید گردد.
هنگامی که ورق ها به آجر، بلوک، بتن و یا سایر مصالحی که در آنها خطر لغزش وجود دارد متصل می شوند تثبیت ورق ها باید با دریل کاری یا پیچ کردن و یا با استفاده از روش تثبیت مناسبی انجام گیرند.
تعداد اتصالات نبایستی کمتر از دو عدد در انتهای شیت ورق و نیز نباید کمتر از یک عدد در تکیه گاه های پیوسته باشد. فاصله اتصالات نیابد بزرگتر از mm 500 در انتهای ورق ها و نیز نباید بزرگت راز mm100 در تکیه گاه پیوسته باشد.
بازشوها
آرماتورهای اطراف بازشوهای ثابت بایستی طوری طراحی شوند که از ترک خوردگی دال های مرکب جلوگیری شود و اگر حین اجرا لازم است به طور موقت ورق ها بریده یا برداشته شوند، بررسی مقتضی به دلیل کاهش پیوستگی ناشی از آن بایستی در طراحی ورق های عرشه فولادی انجام گیرد و در صورت ضرورت ورق های ضخیم تر یا شمع های موقت باید در این مکان ها به کار برده شود.
آماده سازی جهت اجرای دال
تمامی چربی های خارجی، روغن، کثیفی و مواد زیان آور بایستی از سطح بالایی صفحات زدودن چربی های به جا مانده از مرحله فرم دهی نیست.

عرشه فولادی

مشخصات ورقه های گالوانیزه
ورق عرشه فولادی با ضخامت های ۰٫۸ تا 1/2 توسط ماشین آلات رول فرمینگ به صورت نورد سرد در ایران تولید می شود ، جنس گالوانیزه ورق عرشه فولادی و شکل هندسی ذوزنقه ای در کنار آج های موجود این ورق سیستمی را تشکیل داده تا ضمن قالب بودن آن می تواند به خوبی نقش سازه ای ایفا نموده و به قولی با یک تیر دو نشان را زده است .
فولاد به کار رفته در ورق های عرشه فولادی باید دارای حداقل مقاومت جاری N/mm2220=Re.min بوده و با استانداردBS2989 یا BSEN 10147 مطابقت داشته باشد. فولادهایی با مشخصات مشابه نیز می توانند مورد استفاده قرار گیرند. ضخامت سازه ای ورق های عرشه فولادی که خواص مقطع تنش های داخلی بر اساس آن تعیین می شوند با کسر ضخامت پوشش محافظ محاسبه می گردد. ضخامت اسمی فلز خالص ورق نباید کمتر از 75/ mm ، باشد نیز هنگامی که ورق تنها به عنوان قالب شناخت استفاده می شود. ورق های نازک تر باید به کار روند مگر آنکه دلایل تئوری کافی و نتایج آزمایش مناسب وجود داشته باشد تا استفاده از آنها را توجیه نماید.
پوشش گالوانیزه باید با نیازهای استاندارد BS2989 یا BSEN 10147  هماهنگ باشد. یک پوشش کلی g/n 275 در دو طرف ورق (پوشش G275 طبق استاندارد BS 2989) برای طبقات داخلی در یک محیط فعال شیمیایی مناسب می باشد اما این مشخصات ممکن است وابسته به شرایط بهره براری تغییر نماید.
یک پوشش g/m 275 تقریباً mm04/0 به ضخامت فلز خالص mm 02/0 در هر طرف می افزاید بنابراین ضخامت اسمی فلز خالص حدود mm04/0 کمتر از ضخامت اسمی ورق خواهد بود.

قبل از اینکه یک پوشش سنگین روی سنگین تر از g/m2 275 انتخاب شود، باید از تولید کننده ورق فولادی ، تأییدیه همخوانی ضخامت پوشش روی با عملیات شکل دهی درگیر شده ، گرفته شود.

عرشه فولادی

خواندن 4235 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 02 ارديبهشت 1397 ساعت 16:44
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

تماس و پشتیبانی

 

  • ایمیل : info@aras-bp.com
  • تلفن 1 :44814143
  • تلفکس :44855801

دسترسی سریع

شبکه های اجتماعی

گروه ساختمانی آریانپور

گروه ساختمانی آریانپور

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. سیاست کوکی من از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن