مصالح بکار رفته در سقف متال دک


1.    ورقه های فولادی
برای ساخت ورق فولادی که از مهمترین مصالح در سقف متال دک است ورقه های گالوانیزه را توسط دستگاههای Roll forming (رول فرمینگ) به شکل موج دار شکل میدهند و این ورقه های فولادی باید در قسمت شیبدار خود دارای برجستگی ها و فرورفتگی هایی باشد تا درگیری Interlock را بین بتن و آهن ایجاد کند.
2.    آرماتوربندی
آرماتوربندی در سقف متال دک در موارد زیر باید اجرا شود:
آرماتور حرارتی، بارهای متمرکز یا بازشوها و مقاومت در برابر لنگر منفی و مثبت
آرماتوربندی سقف متال دک اگر با میلگرد های آجدار موجود در بازار انجام گیرد نسبتا" کار زمان بری است اما در صورتیکه که از مش های استاندارد آماده استفاده شود سرعت کار تا میزان قابل قبولی بالا میرود.
3.    برشگیر ها (گل میخ ها)
برشگیر ها و گل میخ ها که در سقف متال دک یا سقف عرشه فولادی بکارگرفته میشوند از نقاط قوت سقف های عرشه فولادی بشمار می آید. برشگیر ها ضخامت حداکثری 20 میلی متری دارند که بوسیله دستگاه جوش قوس الکتریکی به تیرهای سازه جوشکاری میشود که این عمل جوشکاری در اجرای سقف متال دک ، هم میتواند به شکل مستقیم روی بال تیرها انجام شود یا میتواند از روی ورق های فولادی انجام گیرد.
4.    بتن (بتن معمولی یا بتن سبک)
مقاومت بتن مورد استفاده با در نظر گرفتن اینکه از بتن معمولی یا بتن سبک بکار گرفته شود از 200 تا 300 کیلو بر سانتیمتر مربع میتواند متغیر باشد که با توجه به جزئیات دهانه تعیین میشود.
یکی از راه حل های بالا بردن سرعت اجرای سقف متال دک بکارگیری از بتن های مجهز به فیبرهای فولادی یا پلیمری میباشد که در این صورت میتوان عمل آرماتوربندی در اغلب قسمت های عرشه فولادی حذف کرد.

 

تماس و پشتیبانی

  • آدرس :اتوبان نیایش -سردار جنگل شمالی-خیابان قدس-پلاک 4-واحد6
  • ایمیل : info@aras-bp.com
  • تلفن 1 :44814143
  • تلفن 2 :44812019
  • تلفکس :44855801

دسترسی سریع

شبکه های اجتماعی

شرکت ساختمانی آراس بنیان پارسه

طراحی سایت

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. سیاست کوکی من از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن