روش های طراحی سقف عرشه فولادی


1.    طراحی و اجرای سقف عرشه فولادی با ورق های فولادی با قالب ماندگار
در این سبک طراحی سقف عرشه فولادی صرف نظر از قابلیت مقاومت کششی بودن ورق های فولادی در نظر گرفته میشود ازاین جهت که قادر به تحمل عبور و مرور افراد و جابجایی تجهیزات و ابزارآلات تا مرحله بتن ریزی و سپس تحمل وزن خیس و خشک بتن را داشته باشد. پس از اتمام مراحل بتن ریزی و سخت شدن بتن دیگر نیازی به دکفراژ نبوده و ورق های فولادی بصورت ثابت در ساختار سقف عرشه فولادی تا انتهای عمر ساختمان و یا سازه باقی میماند. عملکرد سازه ای ورقه های فولادی در این روش طراحی سقف عرشه فولادی در نظر گرفته نشده و سقف تحت عنوان دال بتنی تلقی میشود. هزینه آرماتور بندی در مقطع در این روش طراحی سقف عرشه فولادی بیشتر است ازاین جهت که آرماتور نیز باید بهمراه ورق های فولادی در تحمل بار سهیم باشد.
2.    طراحی و اجرای سقف عرشه فولادی با ورق های فولادی با المان کششی
در این سبک طراحی سقف عرشه فولادی ورقه های فولادی گالوانیزه تحت عنوان المان کششی مقطع در نظر گرفته میشود. در این روش اتصال بتن و ورقه های فولادی به میزان است که علاوه بر مقاومت، در مقابل لنگرها و برش های موجود به گونه ای عمل میکنند که دچار لغزش با یکدیگر نمیشوند. این حالت با صرفه ترین یا به عبارتی اقتصادی ترین راه طراحی و اجرای سقف عرشه فولادی یا همان سقف متال دک است ازاین جهت که آرماتور محاسباتی مقطع در این روش بسیار کاهش میابد.

عرشه فولادی

تماس و پشتیبانی

  • آدرس :اتوبان نیایش -سردار جنگل شمالی-خیابان قدس-پلاک 4-واحد6
  • ایمیل : info@aras-bp.com
  • تلفن 1 :44814143
  • تلفن 2 :44812019
  • تلفکس :44855801

دسترسی سریع

شبکه های اجتماعی

شرکت ساختمانی آراس بنیان پارسه

طراحی سایت

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. سیاست کوکی من از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن