نقاط قوت سقف عرشه فولادی/متال دک


در ساختار سقف عرشه فولادی از پروفیل ذوزنقه ای آجدار فرم داده شده توسط دستگاه فرمینگ ورق بجاری سفال و تیرچه بکارگرفته میشود که جایگزین میلگرد اصلی در سقف و نیز بعنوان قالب برای بتن ریزی استفاده میشود که این امر سبب عدم خروج شیره بتن در سقف عرشه فولادی میگردد. انواع سقف های عرشه فولادی در انواع ابعاد دهانه های مختلف قابل پیاده سازی و اجرا میباشد. (عرشه فولادی تا دهانه 4متر بدون نیاز به شمع گذاری و تا 7متر با شمع گذاری قابل پیاده سازی است.)
در بکارگیری از سقف عرشه فولادی دیگر نیازی به قالب بندی، میلگردهای کششی و تعدادی زیاد تیرهای فرعی و ... نمیباشد.
سقف عرشه فولادی یا همان سقف متال دک امکان بتن ریزی همزمان سقف ها را فراهم میکند و سرعت اجرای بالایی در مقایسه با سایر سقف های مشابه دارد.
سقف عرشه فولادی صلبیت بیشتری نسبت به سایر سقف های رایج موجود از جمله سقف دال بتنی دارد و ازاین رو بوجود آمدن لرزش در سقف های عرشه فولادی به نسبت خیلی کمتر از سایر سقف ها است.
سقف عرشه فولادی همانطور که گفته شد وزن پایینی دارند به این صورت که وزنی در حدود 21% کمتر از سقف های کامپوزیت و 26% کمتر از سقف های تیرچه بلوک دارند. این وزن کم سقف های عرشه فولادی سبب کمتر شدن وزن سازه و در نتیجه کمتر شدن وزن اسکلت ساختمان میشود.
سقف های عرشه فولادی با بوجود آوردن یک سکوی کار دائمی ایمنی کار در اجرا و پیاده سازی بیشتر خواهد کرد.
سقف های عرشه فولادی سطح زیرین یکنواخت و یکدستی دارند که در اجراهایی مانند اجرا سقف پارکینگ این سقف ها را بدون نیاز به هیچگونه پوشش کاذبی پیاده سازی و اجرا کرد.
ضخامت بتن در سقف عرشه فولادی نسبت به سقف های تیرچه بلوک کمتر میباشد.
بکارگیری سقف های عرشه فولادی زمان اجرا، هزینه های جاری ساخت و ساز و ... را کاهش میدهد.
در هنگام وقوع حوادث غیرمترقبه مانند آتش سوزی و زلزله میزان اتفاقات و حوادث جانی و مالی به میزان قابل توجهی کاهش میابد.

 

 

شبکه های اجتماعی

طراحی سایت

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. سیاست کوکی من از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن