ضرورت اجرای سقف عرشه فولادی


وزن و حجم کم سقف های عرشه فولادی در مقایسه با سایر سقف های معمول قدیمی در اسکلت فولادی ساختمان ها از مولفه های اصلی این نوع سقف های کامپوزیت است. در اجرای سقف عرشه فولادی، ورق های آجدار گالوانیزه فولادی علاوه بر اینکه بعنوان قالب بتن ریزی ایفای نقش میکند، در انتهای کار با باقی ماندن در سقف نقش سازه ای نیز ایفا میکند.
اجرای سقف عرشه فولادی در ساختمان ها باعث کاهش چشمگیر هزینه های جاری ساختمان و مصالح مورد نیاز میشود. به این صورت که بار سقف و به تبع آن وزن سازه کاهش چشمگیری یافته و با حذف قالب بندی و بلوک و نیز امکان حمل و نقل آسان باعث کاهش هزینه ها و قیمت تمام شده سازه میشود.
بیشتر شدن اندازه دهانه تیر ریزی تا میزان 4متر با عدم نیاز به شمع بندی در سقف عرشه فولادی و نیز استفاده از برشگیرها که با استفاده از آنها ورق های آجدار گالوانیزه به تیرهای فولادی جوش داده میشود از مشخصه های این روش اجرای سقف میباشد.
امکان اجرا و بتن ریزی چندین سقف یک ساختمان در یک زمان (همزمان با هم) در اجرای سقف عرشه فولادی باعث کاهش مدت زمان انجام پروژه میگردد. همچنین عدم نیاز به میلگرد های کششی و نیز تیرهای فرعی وزن سازه را تا حد زیادی کاهش داده و از طرفی نیز سبب تسریع در روند انجام پروژه ساختمانی میشود.

عرشه فولادی

شبکه های اجتماعی

طراحی سایت

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. سیاست کوکی من از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن