تاریخچه سقف های متال دک/عرشه فولادی


در سال 1742میلادی، پل مالوین شیمی دان فرانسوی برای اولین بار راهکاری برای روکش دار کردن فولاد ارائه داد. وی با آغشته کردن آهن در مقدار زیادی روی ذوب شده توانست آهن روکشدار تولید کند.
در سالهای اخیر دهه 1820 برای اولین بار معمار و مهندس هنری پالمر آهن با روکش گالوانیزه را کنگره دار کرد. این مصالح جدید فولادی درصنعت ساخت و ساز به جهات وزن کم، مقاومت بالا در برابر خوردگی، استحکام بالا، سهولت در اجرا و حمل و نقل آسان در کوتاهترین زمان به رایج ترین و عمده ترین مصالح در صنعت ساخت و ساز در کشورهایی نظیر استالیا، نیوزلند، ایالات متحده و چندی بعد در کشورهای انگلیس و هند و دیگر کشورهای اروپایی تبدیل شد.
معمار هنری پالمر برای تولید سقف مرکب متال دک یا همان عرشه فولادی از فولاد با درصد پایینی از کربن استفاده میکرد تا اینکه با گذشت زمان این آلیاز جای خود را به فولاد نرم داد.
سال ها بعد فناوری طراحی و تولید سقف های متال دک (عرشه فولادی) با تغییرات و پیشرفت چشمگیری روبرو شد و در صنعت ساختمان و ساختمان سازی به رایج ترین و شاخص ترین مصالح در اجرای سقف تبدیل شد.
سقف های عرشه فولادی (متال دک) در ابتدا تنها به عنوان قالب درجا برای بتن ریزی سقف های معمول مورد استفاده قرار میگرفتند تا اینکه چندی بعد مهندسین خبره در این خصوص دریافتند که با ایجاد این بند و بست ها به منظور کاربری بتن و عرشه فولادی در کنار هم، پس از سخت شدن بتن از قابلیت سازه ای این عرشه فولادی نیز بطور مرکب در مرحله بهره برداری بکارگرفته شود.
در دهه میلادی 1980 با کسترش تکنولوژی سقف عرشه فولادی/متال دک، شرکت ها بزرگ بسیاری در این امر شروع به فعالیت کردند و همواره به سرعت شاهد توسعه و پیشرفت روزافزون اجرای سقف عرشه فولادی در صنعت ساخت و ساز هستیم.

عرشه فولادی

تماس و پشتیبانی

  • آدرس :اتوبان نیایش -سردار جنگل شمالی-خیابان قدس-پلاک 4-واحد6
  • ایمیل : info@aras-bp.com
  • تلفن 1 :44814143
  • تلفن 2 :44812019
  • تلفکس :44855801

دسترسی سریع

شبکه های اجتماعی

شرکت ساختمانی آراس بنیان پارسه

طراحی سایت

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. سیاست کوکی من از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن