بتن

با توجه به پیشرفت روز افزون صنعت ساختمان و تکنولوژی های جدیدی چون سقف های عرشه فولادی (متال دک) که در دهه اخیر وارد صنعت ساختمان شده اند به بررسی اجمالی بتن که از اجزای اصلی سقف های عرشه فو لادی است میپردازیم.
بتن : 

بتن( (Concrete به طور کلی از دو قسمت تشکیل یافته است: دانه های سنگی (Aggregates) و خمیر سیمان (Paste). خمیر سیمان که در واقع مخلوطی از سیمان پرتلند و آب می باشد، در اثر واکنش شیمیایی سیمان و آب، روند سخت شدن آن ادامه یافته و در نتیجه، دانه ها (ماسه و شن یا سنگ شکسته) را به صورت توده سنگ مانندی به هم می چسباند.

دانه ها عموما به دو گروه ریز و درشت تقسیم می شوند. دانه های ریز از ماسه طبیعی یا کارخانه ای، که اندازه ذرات آنها تا 6 میلیمتر می رسد، تشکیل شده و دانه های درشت، دانه هایی است که روی الک شماره 16 (8/1 میلی متر) باقی میمانند. البته محدوده مشترکی در اندازه دانه ها وجود دارد. خمیر سیمان متشکل از سیمان پرتلند، آب، و هوای محبوس (Entrapped air) یا حباب های هوای عمدی  (Enterained air) می باشد.

خمیر سیمان عموما حدود 25 تا 40 درصد کل حجم بتن را در بر می گیرد. حجم مطلق سیمان، معمولا بین 7 و 15 درصد، و حجم آب از 14 تا 21 درصد است. مقدار هوا در بتن با حباب هوا، تا حدود 8 درصد حجم بتن تغییر می کند که این مقدار به اندازه درشت ترین دانه بستگی دارد.

از آنجایی که دانه ها حدود 60 تا 70 درصد بتن را شامل می شوند، انتخاب آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دانه ها باید از موادی تشکیل یافته باشند که دارای مقاومت کافی بوده و در مقابل شرایط محیطی، مقاوم باشند، و همچنین نباید حاوی مصالحی باشند که منجر به خرابی بتن شود. برای استفاده مطلوب از خمیر سیمان و آب، دانه های سنگی باید دانه بندی پیوسته ای داشته یاسند.

عرشه فولادی-متال دک

تماس و پشتیبانی

  • آدرس :اتوبان نیایش -سردار جنگل شمالی-خیابان قدس-پلاک 4-واحد6
  • ایمیل : info@aras-bp.com
  • تلفن 1 :44814143
  • تلفن 2 :44812019
  • تلفکس :44855801

دسترسی سریع

شبکه های اجتماعی

شرکت ساختمانی آراس بنیان پارسه

طراحی سایت

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. سیاست کوکی من از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن