حفظ ایمنی کارگران ساختمان

نحوه ایمن نگه داشتن کارگران در کارگاه  های ساختمانی

صدمات، آسیب‌های طولانی‌مدت، بیماری‌ها و مسائل مربوط به سلامت روان برخی از اصلی‌ترین پیامدهای منفی هستند که مدیران کارگاه ساختمانی یا کارفرمایان باید از آن پیشگیری کنند. کارگرهای ساختمان سازی همیشه در معرض خطر های بهداشتی یا حتی سقوط از ارتفاع هستند در نظر بگیرید که از هر پنج مرگ و میر در محل کار، یک مورد مربوط به ساخت و ساز است. محل کار ساختمانی خطرات متعددی را برای کارکنان به همراه دارد که اولین و مهمترین آنها خطر سقوط است، پیامدهای سلامت روان ناشی از استرس، افسردگی یا اضطراب در صنعت ساخت و ساز در حال افزایش است. سقوط، برخورد با جسم، برق گرفتگی یا گیر افتادن در بین تجهیزات، چهار عامل شایع مرگ و میر تصادفی و سایر جراحات هستند در اینجا مواردی برای ایمن نگه داشتن کارگران در کارگاه های ساختمانی آورده شده است:

محل اقامت مناسب را فراهم کنید:

قرار دادن کمپ در محل ممکن است گزینه ای ارزان به نظر برسد، اما باید فضایی را فراهم کنید که کارگران بتوانند در آن استراحت کنند فقط در این صورت استقامت و انرژی لازم برای کار در روز بعد را خواهند داشت. بنابراین، سعی کنید مسکن مناسب در نزدیکی محل ساخت و ساز خود پیدا کنید این بدان معنا نیست که شما باید به دنبال هتل یا استراحتگاه باشید. در عوض، به دنبال مسکن کمپ مردانی باشید که برای کارگران طراحی شده است.

آموزش بهداشت و ایمنی به کارگران:

صرف نظر از ماهیت پروژه، هر کارگری در معرض یک محیط پرخطر تا متوسط قرار می گیرد و برای کار روان در چنین فضایی، هر کارگری باید از آموزش های بهداشتی و ایمنی مناسب برخوردار باشد کارگران باید اطلاعات کافی در رابطه با کمکهای اولیه داشته باشند و قادر به اجرای تکنیک های امداد و نجات باشد داشتن یک تیم کاملا آگاه و شایسته از کارگران می تواند به طور خودکار خطرات را کاهش دهد.

 

بررسی منظم ابزارآلات و تجهیزات کارگاه ساختمانی:

کل صنعت ساخت و ساز برای کارآمدی به ابزار و تجهیزات متکی است اگر ماشین آلات خطرناک یا خراب باشد، احتمال تصادفات و جراحات شدید بیشتر خواهد بود بنابراین، اطمینان حاصل کنید که ناظر تجهیزات را به طور منظم بازرسی می کند و فوراً اشکالات را برطرف می کند. در صورت مشاهده هر گونه ایراد، به جای نادیده گرفتن آن، همیشه آن را به مدیریت و مسئولین گزارش دهید. از آنجایی که تصادفات در ساختمان ها به سرعت در حال افزایش است، ایمنی محل ساخت و ساز یک نگرانی رو به رشد است شما باید اقدامات و پروتکل های ایمنی را برای کاهش احتمال حوادث و ایجاد یک محیط کار ایمن برای کارگران اجرا کنید، به عنوان یک پیمانکار، باید اقدامات ایمنی درجه یک را اجرا کنید تا مطمئن شوید که کارگران جان خود را برای انجام کار به خطر نمی اندازند. شما باید تجهیزات را بازرسی کنید و محل را مرتب نگه دارید تا احتمال صدمات و حوادث ناشی از کار کاهش یابد.پیشنهادی برای مطالعه بیشتر: عرشه فولادی

یک پاسخ یا نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.