صنعتی سازی ساختمان

سه بخش معمولاً شناخته شده در صنعت ساخت و ساز وجود دارد: مسکونی، تجاری، و زیرساخت

در حالی که ممکن است در ظاهر نسبتاً ساده به نظر برسد، واقعیت این است که هر کدام شامل زیرمجموعه‌ای پیچیده از مقوله‌ها هستند که به قوانین، مقررات و نیازهای برنامه‌ریزی متفاوتی نیاز دارند.

امروز، ما به دنیای پیچیده و در حال رشد ساختمان‌های صنعتی می‌پردازیم تا اطمینان حاصل کنیم که شما به اطلاعات مورد نیاز برای یک پروژه موفق دست یابید.

ساختمان صنعتی چیست؟

یکی از انواع اصلی ساختمان های صنعتی ساختمان های تجاری هستند که برای اهداف تجاری کاربرد دارد و ساخته میشود. از انواع این ساختمان ها میتوان به ساختمان های صنعتی همچون کارخانه ها، سوله ها، انبار های بزرگ برای انبار داری، محل های ذخیره سازی و تولید مواد خام و کالا ها اشاره کرد.

ساختمان صنعتی چیست؟

انواع ساختمان های صنعتی:

  1. انبار و توزیع: این سازه ها در یک طبقه میسازند که برای حمل و نقل و ذخیره سازی کالا ها و مواد غذایی به کاربرد دارند، این سازه ها در اندازه های مختلف تا صدها هزار متر مربع ساخته میشوند.
  2. تولید: این سازه ها را به نام سازه های صنعتی سنگین نیز میسازند و با استفاده از دستگاه ها و ماشین آلاتی که در آن وجود دارند به تولید محصولات میپردازند. به عنوان مثال می توان به تجارت نفت، معدن و کشتی سازی اشاره کرد. این ساختمان ها دارای منبع تغذیه برق سه فاز هستند تا ولتاژ کافی برای راه اندازی ماشین آلات گسترده داخل دیوارهای آن را تامین کنند.
  3. مخابرات و مراکز میزبانی داده: این سازه‌ها شامل کف‌های تقویت‌شده برای تحمل وزن سنگین تجهیزات، واحدهای تهویه مطبوع خاص که می‌توانند ماشین‌آلات را به‌درستی خنک کنند و سیستم‌های امنیتی گسترده هستند.
  4. تولید نور: ساختمان‌های تولید سبک به مواد، فضا و قدرت کمتری برای کار کردن نیاز دارند، در مقایسه با ساختمان های صنعتی سنگین که در بالا توضیح داده شد، تولید سبک سرمایه بر کمتری دارد.
 

برنامه ریزی ساخت یک ساختمان صنعتی را دارید؟

تیم مجرب آریان پور آماده است تا در اجرای پروژه های شما به شما کمک کند همچنین میتوانید برای اجرای سقف های عرشه فولادی روی ما حساب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ساختمان صنعتی ما با شماره تلفن 8040 288 0912 تماس بگیرید

یک پاسخ یا نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.